• Екскурсії: ОЗЕРО СОЛОНЕЦЬ-ТУЗЛИ

  Це грязево-сольове озеро біля узбережжя Чорного моря. З турецької «тузла» – сіль, сольова місцевість. Цікаво, що зверху сіль біла, а під нею – рожева. Грязь і сіль озера мають лікувальні властивості, це підтверджує аналіз Українського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії.

  Можна помітити, що площа водяної гладі постійно змінюється, а іноді повністю пересихає. Це можна спостерігати в серпні, коли на поверхні озера створюються товсті шари солі. В середньому площа становить до 7 км2. У довжину озеро – 8 км, а шириною 1,5 км.

  Море, ліс і сольове озеро створюють унікальний мікроклімат, який особливо добре впливає на дихальну і серцево-судинну системи.

  Раніше на озері видобували сіль. З історії культури відомо, що на цьому озері, а саме на сольових промислах працював відомий письменник Максим Горький. Саме тут відбуваються події його автобіографічного оповідання «На солі» (1895 р.).

  Сіль, яку ми звикли додавати до їжі просто лежить під нашими нргами. Шматочки солі можна легко відділити від поверхні і навіть взяти з собою на пам’ять.

  Місце славиться великою кількістю різних видів птахів. Саме ці екологічно чисті місця стали домівкою для багатьох видів птахів. Тут ви можете побачити бакланів, чайок, чорних і білих лебедів, качок, цаплів і навіть рожевих і білих пеліканів.
  Складається відчуття, що ти на іншій планеті, а навколо немає нічого і нікого. Повна тиша, яка час від часу порушується криками птахів.

  Categories: Екскурсії, Фотогалерея

  Comments are currently closed.